Firardayız

29 Eylül 2017’de vizyona giren Firardayız, son dönem yerli komedi örneklerinden biri. Eğlenceli bir serüveni konu eden film, üç yakın arkadaşın kaçış hikayesini seyircilerle buluşturuyor. Çekimleri Antalya’nın doğal güzellikleri ile dolu yerlerinde ve film için hazırlanan özel platolarda yapılan proje, Burçin Baş yapımcılığında hayata geçirildi.

Filmin yönetmeni son dönemin genç ve üretken isimlerinden Tolga Baş. Senaryo ise Yücel Öztürk tarafından yazıldı.

Firardayız

Oyuncu kadrosunda tiyatro ve dizi dünyasından da tanıdığımız Burak Satıbol, en çok göze çarpan isim olarak gösterilebilir. Ona eşlik eden oyuncular ise Çetin Altay, Ferit Aktuğ, Burcu Binici ve Mehmet Özgür.

Özet:

Hapishanede olan Ekrem, Salim ve Nuri, artık dışarı çıkmak için gün saymaktadır. O sırada kendilerine daha önce koruyuculuk yapmış olan ve baba bildikleri Piri Baba’nın zor durumda olduğu haberini alırlar. Ona yardım etmek için tek çareleri hapishaneden kaçmaktır ve oldukça fantastik bir kaçış planını hayata geçirirler. Bu kaçış giderek daha karmaşık bir hal alacak ve üç kafadarı epey zor durumlara sokacaktır. Üstelik karşılarında Burcu isminde bir mafya elebaşısını bulacaklardır.

CEVAP VER