% 10 Daha Mutlu

% 10 Daha Mutlu, meditasyon ile ilgilenenlere tavsiye edilebilecek, New York Times Bestseller listesine girebilmiş eserlerden biri. Huzur arayışında olanlara önerilen yöntemlerden biri olan meditasyon hakkında yazılmış en iyi kitaplardan biri olarak gösteriliyor. Yazarı Dan Harris’in kendi yaşadığı deneyimden yola çıkarak kaleme aldığı kitap, konuya ilgili okurlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

Televizyon habercisi olarak kariyer basamaklarını tırmanan Harris’in bir gün canlı yayın sırasında panik atak geçirmesi ve eşinin verdiği bir hediye sonrasında meditasyon yöntemiyle karşılaşmasını konu ediyor kitap. Günde birkaç dakika gibi kısa bir süre ayırarak beyindeki mutluluk ve sakinlik kanallarının açılabildiğini, üstelik bunun bilimsel verilerle de kanıtlandığını görüyor. Bu yöntemi hayatına geçiren asker, yönetici ve bilim insanları ile uzun yıllar vakit geçiriyor. Kendini on gün süren ve yaşamının bir yandan en iyi, bir yandan da en kötü deneyimi olan bir inziva içerisinde buluyor.

Konuyla ilişkili birçok otorite ve yazardan oldukça olumlu tepkiler almış Dan Harris. Kitap genel anlamda eğlenceli, yol gösterici, sarsıcı ve mütevazı bulunmuş.

Tolga Yalur’un çevirisiyle hazırlanan kitabı okurlarla buluşturan kurum ise Pegasus Yayınevi.

CEVAP VER