Damat Koğuşu

29 Eylül’de vizyona girecek Damat Koğuşu, sezonun belki de en sert filmlerinden biri.  Cezaevlerinde yaşanıyor olsa da çok dile getirilmeyen damat koğuşlarının iç yüzünü anlatan hikayesiyle dram türünün en çarpıcı örneklerinden birini oluşturuyor.

Damat Koğuşu

İlker Savaşkurt’un yönettiği filmin senaryosu Mehmet Kala tarafından yazıldı. Müzikler Uğur Ateş’e ait. Yapımcı isimlerse yönetmen İlker Savaşkurt ile Abbas Nokhasteh.

Oyuncu kadrosunda ise sosyal medyadaki aktivist tavrı ile tanıdığımız Barış Atay Mengüllü ilk dikkat çeken isim. Diğer önemli oyuncularsa Musa Can Pekcan, Feyzan Soykan, İbrahim Aköz, Caner Erdem, Halil Karaata, Turgay Atalay, Kirkor Dinçkayıkçı, Zülfü Hamit Altın, Serdar Bordonacı, Baran Demir ve Gökhan Yıkılkan.

Damat Koğuşu

Özet:

Damat Koğuşu, Türkiye’deki cezaevlerinde tecavüz suçlularının konulduğu koğuşlar için kullanılan bir tabir. Bu koğuşlarda taciz, tecavüz ve çocuk istismarı gibi suçlara bulaşmış kişiler cinayet suçluları ile bir arada tutulur. Dolayısıyla damat koğuşları işkence, korku ve dehşet dolu olayların yaşandığı yerler olarak bilinir. Bu filmde, ülkemizde yaşanan gerçek hikayelerden yola çıkılarak bir öykü ve senaryo hazırlandı. Yusuf adlı karakter özelinde masumiyet ve suçun ortaya çıktığı süreci anlatan filmde, gerçekleşen şiddetin dozuna da tanık oluyor izleyici.

CEVAP VER