Kara Delikler – Stephen Hawking

Stephen Hawking’in kara delikler hakkında son bilgileri paylaştığı Kara Delikler kitabı, BBC Reith derslerinden oluşuyor.

Geçen yıl bugüne kadarki ömründe yaptığı çalışmaları on beş dakikalık BBC Reith derslerinde anlatmak gibi zorlu bir görevi üstlendi Stephen Hawking. Hala öğrenmek ve bilmek için uzun zamanlarımızı verdiğimiz evrenin gizemleri hakkında aydınlatıcı bilgiler verdi. Uzay-zaman içerisindeki sırları anlamak meşakkatli bir yolculuğa tekabül ediyor ve bu sırlara erişebilmek için kara delikleri anlamamız gerektiğini bir kez daha vurguladı.

Kozmoloji hakkında bilgiler verirken son derece sade bir anlatım dili kullanan Hawking, herkesi kendine bir kez daha hayran bırakıyor. Çoğu otoriteye göre Einstein’den sonra evrenin başlangıcı ve büyük patlama gibi konularda en fazla olumlu katkıyı sağlayan kişi o. Kozmolojinin geçirdiği evrimi kendi çalışmaları ve dehası ile günümüz insanına muazzam bir şekilde aktarıyor.

Bilimin sınırları zorladığı günümüzde, evrene ve ona ait gerçeklere merak duyan herkesin değerlendirmesi gereken bir kitap Kara Delikler.

Kerem Cankoçak çevirisi ile okuyacağımız kitabı Alfa Yayınları hazırladı.

CEVAP VER