Mazhar Fuat Özkan – Türk’üz Türkü Çağırırız

Mazhar Fuat Özkan üçlüsü, 30 Mayıs 2017’de “Kendi Kendine” albümünü sevenleri ile buluşturmuştu. 11. stüdyo albümü olan “Kendi Kendine” albümü içerisinde 12 şarkı yer alıyor. En son “Türk’üz Türkü Çağırırız” isimli şarkıya video klip çekildi. 8 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan video klibin sözleri Aşık Veysel‘e, müziği Mazhar Alanson‘a ait. Şarkının video klip yönetmenliğini ise Şafak Bakkalbaşıoğlu yaptı. MFÖ kurulmadan önce “Türk’üz Türkü Çağırırız” isimli parça, “Mazhar ve Fuat” adı altında 1973 yılında yayınlanan plakta yer almıştır.

Mazhar Fuat Özkan - Türk'üz Türkü Çağırırız (1)

Mazhar Fuat Özkan‘ın “Kendi Kendine” isimli albümünde elektronik enstrümanlar yerine akustik enstrümanlar tercih edilmiş. Bu nedenle diğer albümlere göre daha alışılmışın dışında şarkılar içeriyor.

Mazhar Fuat Özkan üçlüsü, enerjilerini şarkılarına yansıttığı için bütün müzikseverlerin hoşuna gidebilecek şarkılara sahip. “Türk’üz Türkü Çağırırız” isimli şarkının sözleri ve video klipteki enerjik, sempatik hareketler müzikseverleri coşturacak türden. Kendilerine has yorumları ve tavırları ile her zaman hayran kitlesini korumayı başarmış olan MFÖ bu video klibi ile de ,şimdiden, birçok müziksever tarafından beğeni aldı.

CEVAP VER