47 Meters Down

Yaz sezonunun devam ettiği şu günlerde sinema yine en önemli keyif ve meşgalelerimizden biri. Haftanın vizyona girecek filmlerinden ” 47 Meters Down “, su altında geçen gerilim dolu hikayesi ile ön plana çıkanlardan.

Johannes Roberts, İngiltere yapımı filmin yönetmen koltuğunda oturan isim. Senaryoda ise yönetmenle birlikte Ernest Riera çalıştı. Müziklerde ise Tomandandy imzası var.

47 Meters Down

Oyuncu kadrosuna baktığımızda Mandy Moore, Claire Holt, Matthew Modine, Yani Gellman, Chris J. Johnson, Santiago Segura, Axel Mansilla ve Mayra Juarez isimleriyle karşılaşıyoruz.

Gerilim dolu sahnelerinin oldukça etkileyici olduğu film, türün meraklıları için değerli bir alternatif olabilir.

Özet:

Kate ve Lisa, genç yaşlardaki iki kız kardeştir ve birlikte tatil planı yaparak Meksika’ya doğru yol alırlar. Gittikleri bölgede köpek balıklarının olduğu bir dalış alanı vardır ve Kate kardeşine bu aktiviteyi birlikte yapmayı önerir. İlk etapta tereddüt eden Lisa, kardeşini kıramaz ve bu ilginç deneyime ortak olmaya karar verir. Dalış, koruyucu bir kafesin içerisinde gerçekleştirilmektedir. Suyun altına indiklerinde köpek balıkları kafesin etrafını sarar ve heyecan dolu dakikalar başlar. Fakat kafes bağlı olduğu tekneden ayrılıp kopunca panik ve korkuya kapılırlar. Oksijenleri azalmakta ve bir an evvel yüzeye çıkmaları gerekmektedir. Bu, o kadar da kolay görünmemektedir.

CEVAP VER