İki – (4 Ağustos 2017)

4 Ağustos 2017 Cuma günü itibariyle vizyona girecek olan “İki”, yerli korku filmlerinin bu sezon ki yeni örneklerinden biri. Türün meraklılarının ilgisini çekmeyi amaçlayan film, gişede de başarı sağlamak için yarışacak.

Filmin yönetmenliğinde Fatih Gürler ve Ramazan Özer ortaklığı var. Senaryo Murat Toktamışoğlu tarafından yazıldı. Müzikler Selim Gülgören’e ait.

İki

Oyuncu kadrosunda ise Tuğba Tutuğ, Emin Gümüşkaya, Tuana Naz Tiryaki ve Taner Cindoruk isimlerini görüyoruz.

Yerli korku ve gerilim filmlerinin benzer tema ve klişelerden beslendiğine dair yoğun bir eleştiri furyası olduğunu dile getirebiliriz. Bu filmin söz konusu algıyı ne ölçüde kırabileceğini ise vizyona girdiği tarih itibariyle göreceğiz.

İki

Özet:

Meltem, küçük yaşlardaki kızı Beril ile birlikte şehrin dışındaki bir bölgede, bahçeli ve iki katlı bir evde yaşamaktadır. Hayat onlar için sakin ve huzurlu bir şekilde devam etmektedir. Orada bekçilik yapan biri ise tedirgin olmalarına neden olan tek etkendir. Bir süre sonra hem anne, hem de kızı aynı kabusu görmeye başlar ve huzursuzluk duymaya başlarlar. Bahçede bir mezar taşının olması ve kabusların gerçeğe dönüşmesi ile birlikte kendilerini gizem dolu bir hayatın içerisinde bulacaklardır.

CEVAP VER