10 Numaralı Kamara

New York Times’in çok satan listesi tüm dünyadaki okurlar için önemli bir referans ve bu listeye giren yazarlardan biri de Ruth Ware oldu. “10 Numaralı Kamara” isimli romanı ile bu başarıyı elde eden yazar, eseriyle ülkemizdeki okurlara da ulaşmak üzere.

Korku ve gerilim türünün çağdaş örnekleri arasında gösterilen kitabın kapağında Agatha Christie’ye yapılan bir atıf var. Buna gerekçe olarak karakterlerin yapısı, kurulan diyaloglar ve atmosfer gösteriliyor.

Roman, Jo Blacklock isimli karakterin gemi yolculuğu sırasında başına gelenleri konu ediyor. Bir gazeteci olan Blacklock, Londra’dan Norveç’e doğru yol alırken, görkemli bir geminin büyüsü içerisinde buluyor kendini. Ancak çok geçmeden bir kadının gemiden atıldığına şahit oluyor ve yolculuğun seyri tamamen değişiyor onun için. Olayın çözülmesi için mücadele etmeye karar verdiğinde yolcu ve mürettebatın kayıtsızlığı ile karşılaşıp, kendi zihniyle de mücadele etmeye başlıyor bu kez.

Akıcı bir üslupla örülen hikayeyi dilimize Aslıhan Kuzucan aktardı. 10 Numaralı Kamara, İthaki Yayınları aracılığı ile önümüzdeki günlerde raflardaki yerini alacak. Listeleri takip eden okuyucular için yeni bir deneyim olarak alınabilir.

CEVAP VER