İsmail’in Hayaletleri

Gerilim ve dram dolu yapısı, ünlü oyunculardan kurulu kadrosu ile dikkat çeken “İsmail’in Hayaletleri”, önümüzdeki hafta vizyonda olacak. Fransız yapımı film, aynı zamanda dünyanın en önemli festivallerinden biri olan Cannes Film Festivali’nin bu yıl ki açılış filmi oldu.

Arnaud Desplechin’in yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosunda onunla birlikte Julie Peyr ve Léa Mysius görev aldı.

İsmailin Hayaletleri

Oyuncu kadrosunda ise Mathieu Amalric, Marion Cotillard, Charlotte Gainsbourg, Louis Garrel, Hippolyte Girardot, Laszlo Szabo ve Alba Rohrwacher gibi isimler başlıca rolleri paylaşan isimler oldu.

Avrupa sinemasını yakından tanıyanların izlemekte zorluk çekmeyeceği film, gişe anlamında zor bir ayda gösterime girse de, sadık sinema kitlesi için akılda kalıcı olabilir.

İsmailin Hayaletleri

Özet:

İsmail, Sylvia ile birlikte olmaya başladıktan sonra şehir hayatından vazgeçerek uzak bir yere taşınmayı tercih etmiştir. Beraber sakin bir hayatın huzuruna varmışken, bir yandan da yeni filmi için çalışmalarına devam eder. Fakat bir süre sonra yazamama problemi başladığı gibi, bir de yirmi yıl önce çekip giden karısının dönmesiyle şaşkınlığa uğramıştır. Şimdi hayatındaki iki kadın ve iş sorunlarını çözmek zorundadır.

CEVAP VER