Kara Kule ( The Dark Tower)

“The Dark Tower”, eserleri tüm dünyada ilgiyle okunan ve birçok yazara ilham olan Stephen King’in kitaplarından biriydi. Gördüğü yoğun ilginin ardından bu fantastik ve aykırı eserin sinema uyarlaması olarak değerlendirilmesi gündeme geldi. 2 yıl önce açıklanan kararın ardından merakla beklenen film, ülkemizde “Kara Kule” adı ile önümüzdeki hafta vizyona girecek. Yazarın ve kitabın hayranlarının bekleyişi de sona ermiş olacak.

Kara Kule

Nikolaj Arcel, filmin yönetmeni olarak karşımıza çıkıyor. Senaryoda Akiva  Goldsman, Jeff Pinkner, Anders Thomas Jensen ve yönetmen Nikolaj Arcel çalıştı. Müziklere imza atan isim Junkie XL.

Oyuncu kadrosunda başlıca rolleri Idris Elba, Matthew McConaughey, Abbey Lee, Tom Taylor, Katheryn Winnick, Dennis Haysbert, Alex McGregor, Fran Kranz, Jackie Earle Haley ve José Zuniga gibi isimler paylaşıyor.

Kara Kule

Özet:

Jake Chambers, henüz çocuk yaştadır ve rüyalarında Orta Dünya ve Roland Deschain isimli bir silahşörü görmektedir. Gördüğü ipuçlarını değerlendirerek hem Orta Dünya, hem de silahşöre ulaşır. Silahşör Deschain Kara Kule’yi savunarak kendi dünyasını da korumaktadır. Fakat Siyahlı Adam, sahip oldukları her şeyi yok etmek amacıyla harekete geçmiştir. Ona engel olmak için Jake ile birlikte yola çıkacak ve ellerinden geleni yapacaklardır.

CEVAP VER