Aradığın Her Şey – Jeff Bezos ve Amazon Çağı

Yaşadığımız dijital çağın kurulmasında birçok insanın payı var ve isimleri dünya genelinde bilinir olduktan sonra hayatları ve kariyerleri daha çok merak edilmeye başlandı. İşin magazinsel kısmından sıyrılıp etraflıca bilgi edinebilmenin yolu ise her zaman olduğu gibi yine biyografi kitaplarından geçiyor. Son yıllarda yaşadığımız deneyimlerin arka planındaki kişileri ve yaşananları bu çalışmalar sayesinde öğrenebiliyoruz.

“Aradığın Her Şey-Jeff Bezos ve Amazon Çağı” kitabı, biyografi türü örneklerinden ve adından da anlaşılacağı üzere Amazon.com kurucusu Jeff Bezos’un hikayesini anlatıyor.

Rekor satış rakamlarına ulaşan site, kısa bir sürede milyonlarca insana hitap eden bir seviyeye gelmiş ve binlerce kişiye istihdam sağlamıştı. Kitap satıcısı bir siteden, kurucusunun isteği ve hedefi doğrultusunda her şeyin bulunabildiği bir alışveriş merkezi yaratılmıştı.

Kitap boyunca Jeff Bozos’un başarıya giden yolda attığı kilit adımlar aktarılıyor. Bugünlere yeni pazarları araştırarak, riskli de olsa yeni girişimler yaparak ve perakendeciliği çağa uygun bir formata taşıyarak geldiğini vurguluyor Bozos’un.

“2013 Financial Times ve Goldman Sachs Yılın İş Dünyası Kitabı Ödülü” başta olmak üzere benzer ödüller alan eseri Brad Stone kaleme aldı. Osman Bulut’un dilimize çevirdiği  ve biyografi türü örnekleri arasında en iyilerden biri olarak gösterilen kitap, yayına Pegasus Yayınevi tarafından hazırlandı.

CEVAP VER