Churchill 28 Temmuz’da Sinemalarda

Winston Churchill, adını dünya tarihine yazdıran liderlerden biriydi. Hitler ile girdiği mücadelenin yanında ilginç karakteriyle de hala kendisinden söz edilir. İkinci Dünya Savaşı’nı anlattığı eseriyle Nobel Edebiyat Ödülü’ne layık görülmüştür. Kısa ve özlü sözleri hala çeşitli mecralarda alıntılanır ve durumu karşılayan birer örnek olarak gösterilir.

Churchill

“Churchill” filmi, onunla aynı adı taşıyan bir biyografi. Savaş ve dram motifleriyle süslenen filmi Jonathan Teplitzky yönetti. Senaryo Alex von Tunzelmann tarafından yazılırken, müziklerde Lorne Balfe görev aldı.

Oyuncu kadrosunda ise Brian Cox, Miranda Richardson, John Slattery, Ella Purnell, James Purefoy, Danny Webb, Richard Durden, Jonathan Aris, Julian Wadham ve Steven Cree gibi isimler rol alıyor.

Churchill

Özet:

İkinci Dünya Savaşı’nın sürmekte ve Nazi Almanya’sının gücü önemli ölçüde zayıflatılmıştır. Aylardan Haziran’dır ve müttefikler düşmanın yenilmesini sağlamak amacı ile yeni bir çıkarma yapmayı tasarlamaktadır. İngiltere Başbakanı Winston Churchill ise bu konuda son derece tereddüt içerisindedir. Çünkü daha önce benzer bir girişimden mağlubiyetle ayrılmış ve ağır sonuçlara maruz kalmıştır. Her bir odak tarafından konuya olumlu yaklaşması için baskıya uğrasa da, o eşinin fikrine başvurmayı tercih edecektir.

CEVAP VER