Bezm-i Ezel

Bezm-i Ezel, yerli bir korku filmi olma özelliği ile haftanın filmleri arasında farklı bir özelliğe sahip. Çekimleri İzmir’in Torbalı ve Buca ilçelerinde gerçekleştirilen film, bu yönüyle de farklı bir yer tutuyor.

Yönetmenliğini Aykut Can Demirel’in üstlendiği yapımın senaryosunda Oğuz Tosun imzası var. Oyuncu kadrosunda ise Ebru Eker, Berkan Tutu, Buğra Han Kirişoğlu, Hüseyin Başlı, Hakan Tutu, Nilüfer Başlı, Ceylan Ay ve Talat Yavaş gibi isimler görev aldı.

Bezm-i Ezel

Buca ilçesindeki Baptist Kilisesi’nin de mekan olarak kullanıldığı yapım, dinsel kavramlara değinmesi yönüyle de mistik bir ambiyansa sahip.

Bezm-i Ezel

Özet:

Biri Müslüman, diğeri Hristiyan olmasına rağmen bu durum Yasemin ile Mustafa’nın birbirlerine olan aşkına engel olamamıştır. Birlikte İzmir’de yaşamakta ve huzurlu bir şekilde hayatlarına devam etmektedirler. Derken, Yasemin bir gece kabus görür ve bu kabusu günler sonra bile atlatamaz. Mustafa ise çok da ciddiye almamaktadır. Yasemin kilise papazından yardım istese de bir türlü umduğu çözüme ulaşamaz. Bu kez son çare olarak Mansur Hoca’ya giderler ve hoca bazı sis perdelerini aralamayı başarır. Ona göre bir cin kabilesi Yasemin’in peşindedir ve bunun sebebi olarak babası İshak’ın sırrını göstermektedir. Yasemin hayatını kurtarmak, hoca ise sırrı çözmek için amansız bir mücadeleye girişecektir.

CEVAP VER