Kiki ile Miki Alatura

Haftanın filmleri arasındaki “Kiki ile Miki Alatura”, yerli komedinin son örneklerinden biri ve bugün itibariyle vizyondaki yerini aldı. Farklı konu ve oyuncu kadrosu ile dikkat çeken yapım, bu sıcak yaz günlerinde eğlenceli vakit geçirmek isteyenler için değerlendirilebilecek türden.

Kiki ile Miki Alatura-1 Filmin yönetmeni Falcon, senaryo ise Osman Ovalı tarafından yazıldı. Oyuncu kadrosunda en dikkat çeken isim olarak Fırat Tanış’ı gösterebiliriz.

Diğer oyunculuklarda ise Onursal Özokçu, Durmuş Ünal, Ahmet Dursun, Kemal Maksud, Tekin Keçe, R. Kan Albay, Serkan Öztürk, Ali Öztoprak, Emin Mektepli, Erdoğan Süer ve senarist Osman Ovalı gibi isimleri görüyoruz.

Kiki ile Miki Alatura

Özet:

Kiki ile Miki, bir Bulgaristan köyünde çalgıcılık yaparak geçimini sağlamaya çalışan iki kafadardır. En büyük amaçları bir plak çıkarmaktır ve bunun için Belçika vizesi almaya çalışırlar. Köyden tanıdıkları olan Bayram, Belçika’da plakçılık yapan Şehmuz’la görüşmelerini söyler. Bu iki kafadarı sömürmeyi düşünen Şehmuz, sekreterine randevu vermesini söylese de, yaşanan karışıklık sonucu alakasız birinin yanına giderler. Bu kişi ise Neco’dur. Üstelik Neco o sırada bambaşka bir serüven peşinde, meşhur bir tablonun kaçırılmasına yardım etmektedir.

CEVAP VER