Betül Demir – Karabatak

Betül Demir, on yıldan fazla bir süredir Türk Pop Müziği’nde varlığını ispatlayan vokallerden biri. İlk albümü “Ayrılığın Kitabı” ile hızlı bir giriş yapmış ve özellikle “Yapamadım” isimli şarkısı uzun bir süre en çok çalınanlar arasında yer almış, listelerin üst sıralarından inmemişti. Bu başarısı sadece şanstan ibaret değildi çünkü henüz çok genç denilebilecek yaşlarda ünlü sanatçıların vokalistliğini yapmış olmak gibi bir tecrübesi vardı. Özellikle güçlü sesi nedeniyle bir hayran kitlesi edinen şarkıcı, altı yıl gibi uzun bir aranın ardından yeni bir albümle yeniden müzikseverlerin karşısına çıkmış durumda.

Betül Demir-Karabatak

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan albüm, “Esas Duruş” ismini taşıyor. GNL Entertainment’in yapımcılığını üstlendiği albümde toplam 12 şarkı bulunuyor.

Albümün çıkış şarkısı olarak “Karabatak” isimli eser seçildi. Şarkının sözleri Betül Demir ile Sude Bilge Demir tarafından yazılırken, bestesi Betül Demir ile Emirhan Cengiz işbirliği ile yapıldı. Aranje kısmında ise yine Emirhan Cengiz imzası var.

Şarkı için çekilen klibin yönetmenliğinin ismini çokça duyduğumuz Gülşen Akbaba imza attı. Yayınlanmaya başladığı günden itibaren de büyük ilgi gördü.

CEVAP VER