Dünyada Bir Gece

Dünyada Bir Gece (Night on Earth), bu hafta vizyona girecek ilginç filmlerden biri. Fransa, İngiltere, ABD, Almanya ve Japonya yapımı eser, yönetmeni Jim Jarmusch’un kendine özgü ironik anlatımı ile bezenmiş bir romantik komedi. Dünyaca ünlü 5 şehirdeki taksi şoförünün yaşadıklarını anlatarak izleyiciye farklı bir deneyim yaşatıyor.

Dünyada Bir Gece

Filmin senaryosu da yönetmenlikte olduğu gibi Jim Jarmusch’a ait. Müziklerde Tom Waits imzası var. Oyunculuklarda ise Gena Rowlands, Winona Ryder, Roberto Benigni, Béatrice Dalle, Armin Mueller-Stahl, Isaach de Bankolé, Giancarlo Esposito, Matti Pellonpää, Pascal N’Zonzi ve Richard Boes gibi isimleri görüyoruz.

Bundan çok önce çekilen film, uzun bir aranın ardından ülkemiz sinemalarında gösterim bulacak. Film, beş farklı şehirdeki taksi şoförünün müşterileriyle olan ve eş zamanlı başlayan yolculuklarını sade bir dille aktarıyor izleyicilerine. Los Angeles, New York, Paris, Roma ve Helsinki’deki bu taksi şoförleri, kendilerine özgü karakterleriyle can veriyorlar öyküye. Her biri kendi günlük sıkıntıları ile değişik bir portre çiziyor.

Dünyada Bir Gece

Oyunculuk performansı açısından da tam not alan Dünyada Bir Gece , farklı türden sinema örneklerine ilgi duyan izleyiciler tarafından değerlendirilebilir.

 

CEVAP VER