Bitik Erkekler – Teknoloji erkeği nasıl sabote etti?

Teknolojinin hız kesmeden ilerleyişi birçok görüş ve tartışmayı da beraberinde getiriyor. İnsan yaşamı ve alışkanlıklar aynı hızda şekil değiştirirken, psikolojik ve fiziksel olumsuzlukların tezahürü araştırmaların konusu durumunda.

Alt başlığı “Teknoloji erkeği nasıl sabote etti?” olan ” Bitik Erkekler “, dünyaca ünlü psikolog Philip Zimbardo’nun yardımcısı Nikita D. Coulombe ile birlikte hazırladığı ve konuyla ilgili bulgularına yer verdiği bir kitap.

Genç yaştaki erkeklerin teknolojinin getirdiği alışkanlıklardan sonra birtakım sorunlar yaşamaya başladıklarını iddia ediyor yazar. Bu sorunlar porno izleme, aşırı sürelerde video oyunu oynama, madde bağımlılığı, hemcins rol model bulamamak ve umutsuzluk olarak cereyan ediyor. Bu süreç ve sorunları genç yaşta tecrübe eden erkeklerin hayata atılmakta çeşitli sıkıntılarla yüzleşmesini ele alıyor Philip Zimbardo.

Spor, sosyal yaşam ve normal yaşantıdaki seksten farklı dijital alternatiflerin algıda değişiklik ve çarpıklık yaşanmasına neden olduğunun altını çizen yazar, pratik çözüm önerileriyle yönlendiriyor okurlarını.

Dilimize Tolga Yalur’un çevirdiği kitabı yayına hazırlayan Pegasus Yayınları, önümüzdeki günlerde kitabı okurları ile buluşturacak.

CEVAP VER