Beste Yoltay – Yan Yana

Beste Yoltay, müzik sektörü içerisindeki eğitimli kişilerden biri. İstanbul Üniversitesi’nin Opera bölümünden mezun  ve müziğin farklı türlerini icra edebilme yeteneği ile hem yurt içi, hem de yurtdışında sahne çalışmaları yaptı. Pop, klasik batı, caz ve greek türlerinden oluşturduğu repertuvarı, onu farklı kılan bir özellik. Bir dönem taverna ve sahnelerin en eğlenceli isimlerinden biri olan Fedon ile de birlikte çalıştı. Ayrıca nezih mekanlarda tek başına fark yaratmayı bildi.

Beste Yoltay

Genç sanatçı, popüler müzik sektörüne bu kez resmi bir giriş yaptı ve “Yan Yana” adını verdiği ilk single çalışması ile adını geniş kitlelere duyurmaya başladı. “Yan Yana”, anonim bir Rumeli türküsü olan “Jarjabana”nın cover versiyonu.

Şarkının bu yeni versiyonunun sözleri Beste Yoltay tarafından yazıldı. Düzenlemede ise Hatem Tutkus görev alarak şarkıya bu son halini kazandırdı.

Garaj Müzik etiketi ile yayınlanan single, dijital ortamlarda yayınlanmaya başladığından itibaren olumlu tepkilerle karşılandı. Önümüzdeki dönemlerde Beste Yoltay adını ve seslendirdiği şarkıları daha sık duyacak olmamızın yüksek bir ihtimal olduğunu söyleyebiliriz.

CEVAP VER