Dunkirk

Uzun zamandır vizyona girmesi beklenen ” Dunkirk “, Cuma gününden itibaren sinemaseverlerin ilgisine sunulacak. Christopher Nolan gibi dünyaca ünlü bir yönetmen tarafından çekilen film, İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan “Dunkerque Tahliyesi” olayını işliyor. Kara, hava ve denizden yapılan çekimler, izleyicinin konuyu farklı açılardan değerlendirmesini sağlıyor. ABD, Fransa, İngiltere ve Hollanda yapımı ve savaş türü olması itibariyle de ön plana çıkıyor.

Dunkirk

Christopher Nolan, aynı zamanda filmin senaristi. Müziklerde Hans Zimmer görev yapmış. Dunkirk Filminin başlıca isimleri ise Fionn Whitehead, Tom Hardy, Mark Rylance, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, James d’Arcy, Harry Styles, Aneurin Barnard, Barry Keoghan, Jack Lowden, Johnny Otto, Elliott Tittensor ve Charley Palmer Rothwell.

Dunkirk

Özet:

Almanların üstünlüğü ile başlayan İkinci Dünya Savaşı, birçok cephede devam etmektedir. İngiltere, Fransa, Kanada ve Belçika askerlerinden oluşan 400 bin kişilik müttefik birlik, Dunkirk bölgesinde Alman askerleri tarafından kuşatılır. Bundan haber alındığında, Churchill tarafından çok riskli bir plan uygulamaya konulur. Bu plan, müttefikleri hava bombardımanı ile yok etmek isteyen Almanları ve savaşın seyrini tümden değiştirecektir.

CEVAP VER