Büyük Ustalardan Gerilim Öyküleri

Gerilim türü sinemada olduğu kadar edebiyatın öykü kategorisinde de yoğun bir ilgi ile takip edilir ve bunun ülkemizde de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu türde eser veren yazar sayısı bakımından pek çeşitliliğe sahip olduğumuz söylenemez.

“Büyük Ustalardan Gerilim Öyküleri”, adından da anlaşılacağı gibi bir gerilim öyküleri seçkisi. Dünyaca ünlü farklı yazarların gerilim dolu hikayelerinin bir araya getirilmesi ile oluşturulmuş. Bazıları fantastik bir tema üzerine kurulmuşken, bazıları ise bilimsel gerçeklere yaslanıyor. Bu çeşitlilik kitabın daha farklı bir hüviyet kazanmasını sağlıyor. Bu farklı hikayelerin ortak bir noktası var ayrıca: Öykünün gerilim anları başladığından itibaren devam eden hayat eskisinden çok daha farklı bir hale geliyor.

Kitaba konu olan öykülerin yazarları ise şöyle: Bram Stoker, Edgar Allan Poe, John William Polidori, Jack London, Jerome K. Jerome, Otto Larssen, Selma Lagerlöf, Honoré De Balzac, William Gilbert ve Hugh Conway.

Pars Esin’in dilimize çevirdiği kitap, Dipnot Yayınları aracılığı ile önümüzdeki günlerde raflarda olacak. Yazarlarının en büyük referans olarak gösterilebileceği bir seçki diyebiliriz.

 

 

CEVAP VER