Işın Karaca – Çakma

Işın Karaca – Çakma

Pop müziğin sevilen isimlerinden Işın Karaca , yeni çalışmaları ile yoğun bir periyot içerisine girdi. Son albümünü bundan dört yıl önce yayınlayan şarkıcı, bu uzun araya bir son verdi ve “Eyvallah” isimli albümü ile geri dönüş yaptı. Önümüzdeki hafta yayınlanacak albümün çıkış şarkısı olarak “Çakma” seçildi ve çekilen klip ekranlarda yerini aldı.

Söz ve müziğini Elif Nun’un yaptığı şarkının aranje kısmı Mert Ali İçelli tarafından kotarıldı. Şarkı için çekilen klibin yönetmen koltuğunda oturan isimse Erol Yılmaz oldu. Şarkının verdiği enerji ve çekimlerde kullanılan renkli görüntülerle birlikte ortaya seyircilerin hoşnut kalacağı bir çalışma çıktı. Ayrıca içerisinde bulunduğumuz yaz mevsimine uygun bir konsept kullanılmış oldu.

Dördü yeni, üçü ise eski şarkılardan oluşan bu albüm, şarkıcının kendi ifadelerine göre bir ara albüm olma özelliği taşıyor. Zira önümüzdeki yılın ilk ayında akustik eserlerden oluşan yeni bir albüm yayınlayacak Işın Karaca.

Sesi ve yorumu ile uzun yıllardır piyasaya tutunabilenlerin arasına girmeyi başaran şarkıcı, Işın Karaca , önümüzdeki haftadan itibaren sevenleriyle epey bir hasret giderecek gibi görünüyor açıkçası.