Durak

Korku türünün yerli örneklerinden ” Durak “, bu hafta itibariyle seyirci karşısına çıkan filmlerden biri oldu. Çekimleri Kayseri’de gerçekleştirilen film, farklı teması ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Filmin yönetmenliğinde iki ismi görüyoruz: Serdar Gözelekli ile Muammer Koçak. Senaryoda bu iki isme ek olarak Bekir Yusuf Açıksöz çalıştı. Kendisi aynı zamanda Önder Furkan Besli ile birlikte yapımcılığı üstlenen iki isimden biri.

Oyuncu kadrosunda popüler kültürün temsilcilerinden biri olan Emre Altuğ başrolü üstleniyor. Ona eşlik eden oyuncularsa Görkem Yeltan, Deniz Şen Hamzaoğlu, Tunç Okan, Serhat Bedük ve Mine Kılıç.

Durak

Özet:

Gizli bir şekilde çalışan tarikatlardan biri, eş zamanlı olarak üç kişiye üzerinde kartal amblemi olan birer zarf içerisinde davetiye ve fotoğraflar gönderir. Davet edilen kişiler gazetecilik yapan Tahir, öğretmen olan Feride ve Nizam isimli biridir. Üçlü belirtilen adrese ulaştığında ummadıkları gerçeklerle yüzleşir. Söz konusu tarikat hepsinin hayatını bilmektedir ve belli ölçülerde yaptıkları müdahalelerle her birini kontrol altında tutmuştur. Tarikat, sırlarına hakim olduklarını belirterek üçünden de daveti kabul etmelerini ve farklı bir başlangıç yapmalarını talep eder. Bunu kabul etmelerinin ardından kendilerini etrafı çemberle çizilmiş bir durakta bulacak ve çemberi aşmak için birbirlerini öldürmeleri gerektiğinin farkına varacaklardır.

CEVAP VER