Fırıldak Kedi Findus

Fırıldak Kedi Findus, orijinal adı “Pettersson und Findus-Kleiner Quälgeist, große Freundschaft” olan Alman yapımı bir animasyon. Sven Nordqvist’in kaleme aldığı bir çocuk kitabı serisi “Pettson ve Findus”tan uyarlanmış olması ile de dikkat çekiyor. Ailece izlenebilecek bir macera tadındaki film, türün meraklılarının ilgisini çekebilir.

Fırıldak Kedi Findus

Ali Samadi Ahadi’nin yönettiği filmin senaryosu Thomas Springer tarafından yazıldı. Müziği ise Ali N. Askin imzası taşıyor. Fırıldak Kedi Findus filminin oyuncu kadrosunda 3 isim var: Ulrich Noethen, Marianne Sägebrecht ve Max Herbrechter.

Karakterlere ses veren başlıca dublaj oyuncuları ise şöyle: Roxana Samadi, Caroline Schreiber, Navid Negahban, Melika Foroutan, Ali N. Askin, Ali Samadi Ahadi, Kristiina Tuomi ve Lilian Maria.

Fırıldak Kedi Findus

Özet:

Petterson, İsveç’in kırsal bölgesinde yalnız yaşayan ihtiyar bir adamdır. Evindeki hayvanları besleyerek ve kendince icatlar yaparak vaktini geçirmektedir. Bir gün, komşusu olan Bayan Andersson dışarıda yavru bir kedi bulur. İsmi Findus olan kedinin sıradışı bir özelliği vardır ki, o da konuşabilmesidir. Petterson onu evine alır ve müthiş bir ikili olarak çeşitli maceralar yaşamaya başlarlar.

CEVAP VER