Mihriban Aviral ve Burçin Büke – Her Dem

Mihriban Aviral ile Burçin Büke ülkemiz müzik sektörünün popüler kısmında pek bilinmeseler de kendi alanlarında oldukça yetkin isimler. Mihriban Aviral, Türkiye’de Latin ve Etnik Caz dalında solo flüt performansı sergileyen hem ilk, hem de tek sanatçı olma unvanını elinde bulunduruyor. Burçin Büke ise sadece ülkemizde değil, yurt dışında da kendini ispat etmiş bir piyanist.

Bu iki ünlü isim, bu kez ortak bir proje çerçevesinde bir araya geldi ve ortaya özgün bir albüm olan ” Her Dem “ çıktı. Esen Müzik etiketi ile önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek albüm, Stüdyo Marşandiz’de kaydedildi. Şarkıların müzik altyapısında Baran Say kontrbas, Erhan Seçkin ise davuluyla sanatçılara eşlik eden müzisyenler oldu.

Mihriban Aviral ve Burçin Büke - Her Dem

Mozart ve Bach gibi dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin de yorumlandığı albümde ki düzenlemelere Burçin Büke imza attı.

Albümde toplam 8 eser bulunuyor. Bunlar sırasıyla şöyle: Türk Marşı, Air, Menuet & Badinerie, Siciliano, Greensleaves, Pastoral Macar Fantazisi, Sarı Çocuk ve Dans Bacchanale.

Caz ve piyanonun büyülü birleşiminden oluşan eserler, türün meraklılarına müzik ziyafeti verebilecek bir kapasitede.

CEVAP VER