Feng Shui

Feng Shui, dünyanın birçok yerinden insanı etkileyen ve yaşam tarzlarında değişiklik yapma ihtiyacı hissettiren bir felsefe. “Feng” rüzgar, “Shui” ise su anlamına gelir. Doğayı etkileyen bu iki element, aynı zamanda yaşam enerjisi olarak kıymetlidir.

Antik Çin döneminden bugüne değin, 5000 yıllık bir süreç içerisinde korunan bu felsefe, negatif enerjilerden kurtulmanın gerekliliğini vurgular. Yaşadığımız mekanlarda negatif enerji yayan eşyaların çeşitli mutsuzluklara neden olduğunu iddia eder. Bu yüzden yaşanılan mekanların belirli tekniklere göre yeniden düzenlenmesinin elzem olduğunu savunur.

Feng Shui Akademisi’ni kuran Zeynep Akçay, ” Feng Shui “ isimli kitabında konuyla ilgilenenleri bilgilendirme amacı taşıyor. Talihsizlikten yakınan, iş yaşamında istediği başarıya ulaşamayan, kronik sağlık problemleri yaşayan, aşk ilişkilerinde sorunları olan ve çevresinde kendisini engelleyen insanlar olduğunu düşünenlerin hastalıklı mekanlarda yaşadıklarını ve bu felsefeden yararlanmaları gerektiğini belirtiyor toplamda. Konuya ilişkin bir tabirle, “Şansla dans etmek” üzere davet ediyor okuyucularını.

Bu türden inanış ve yöntemlere inananlar için güzel bir rehber niteliği taşıyan kitabı yayına hazırlama işini Mona Yayınları üstlendi. Konuyla ilgilenenlerin yararlanabileceği bir eser olarak gösterebiliriz son kertede.

CEVAP VER