Sevgili Brütüs

James Matthew Barrie, dünyaca ünlü bir yazar ve yarattığı Peter Pan karakterinin kendi ününün çok ötesine geçtiğini söyleyebiliriz. Bir efsane olan “Neverland” hala dünya çocuklarına ilham olmayı sürdürmektedir. Çocuklara olan düşkünlüğü nedeniyle çeşitli ithamların hedefi olmuş ve ironiktir ki Peter Pan hayranı Michael Jackson da aynı durumu yaşayan ünlülerden biri olmuştur. “Finding Neverland” isimli başarılı filmde onun hayat hikayesinden izlere rastlamak mümkündür.

Yazarın “Sevgili Brütüs” isimli eseri bir tiyatro oyunu ve yayınlandığı ülkelerde yazılı olarak da ilgiyle karşılanan bir kitap. Dilimizde ilk kez yayınlanan eser, Maya Kitap aracılığı ile okurlarına ulaşacak. Dilimize kazandıran isimse  Macidegül Batmaz.

Bir kır evine misafir olan sekiz karakterin başına gelenleri hikaye ediyor Sevgili Brütüs. Kendilerini bir anda sihirli bir ormanda bulan bu karakterlere dilediklerini yaşayabilmeleri için yeni bir şans veriliyor. Bu beklenmedik tecrübenin ardından karşı karşıya kaldıkları şeyse bir soru oluyor: İsteklerine engel olan şey kader midir, yoksa yanlış kararların ardına düşmek mi?

Okuma sırasında güzel bir deneyim yaşattığı kadar okuyucuyu düşünmeye de sevk eden kitap, küçük ya da büyük herkesin tercih edebileceği bir nitelikte.

CEVAP VER