Mavi – Dünya Güzeli

Teknoloji ve internetin hayatımıza girişiyle birlikte müzik piyasası ve müzisyenlerin çalışma ve işlerini sunum şekli de köklü değişikliklere uğradı. Albümlerin işlevi eskiye nazaran daha az fakat sosyal medya üzerindeki etkileşimlerle dinleyici ve izleyicilere hitap etmek belki de daha kolay bir hale geldi. Dolayısıyla tecrübeli ya da tecrübesiz her müzisyen günümüzün koşul ve beklentilerine göre projeler geliştiriyor.

Bu yıl kendinden söz ettirmeyi başaran isimlerden biri olan Mavi, “Her Ay Yeni Bir Şarkı” mottosu ile başladığı projede bu kez ” Dünya Güzeli “ adlı şarkı ve kliple gündemde. Önümüzdeki yıl çıkaracağı “Saz Söz Mavi” isimli albümün şarkılarını aylık periyotlarla şimdiden yayınlayan şarkıcı, daha önce “Gidersen” ve “Silmesinler İzlerimi” isimli şarkılarıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Mavi - Dünya Güzeli

Dünya Güzeli ” şarkısının söz ve müziği Mavi’nin kendisine ait. Düzenleme kısmında ise Caner Karamukluoğlu görev aldı.

Şarkı için çekilen klibin yönetmenliğini Gökhan Özdemir üstlendi. Mekan olarak ise çoğu zaman olduğu gibi İstanbul’daki tarihi bölgeler seçildi. Sosyal medya üzerinde yayınlanan klip, çok kısa bir süre içerisinde ilgi odağı olmayı başardı.

CEVAP VER