İstisna

Bir Almanya ve ABD yapımı olan “İstisna”(The Exception), dram türünde bir film ve casusluk motifli filmlerden hoşlanan izleyicilerin dikkatlerini çekebilecek kapasitede bir film. Afişindeki “Tek Görev, Tek Arzu ve Tek Karar” ibaresi filmin temasını özetleyen bir slogan diyebiliriz.

İstisna-1

David Leveaux, filmin yönetmenliğini üstlenen isim. Senaryoda Simon Burke ile Alan Judd’un imzası var. Ilan Eskheri ise müziklerde görev aldı. Yapımcılıkta Judy Tossell ile Lou Pitt’in isimleri var.

İstisna-2

Oyuncu kadrosunda dikkati çeken başlıca aktör ve aktrisler ise Lily James, Christopher Plummer, Jai Courtney, Janet McTeer, Anton Lesser, Aubeline Barbieux, Stephane Auberghen, Ben Daniels, Martin Swabey ve Martin Savage.

Özet:

Alman İmparatoru II. Kaiser Wilhelm, Hollanda’da sürgün olarak yaşamaktadır. Güvenliği Alman hükümeti tarafından denetlenmektedir ve Hollandalı casuslar tarafından izlendiği şüphesi ortaya çıkmıştır. Bunun için Alman Yüzbaşı Stefan Brandt kralın yanına gönderilir ve yaşadığı hayatı yakından izlemeye başlar. Bu süreçte beklemediği bir şekilde hizmetçi Mieke de Jong’a ilgi duyar ve bundan sonrasında işler iyice karmaşık bir hale gelecektir.

CEVAP VER