Düello

Tim Weaver’in yazdığı ” Düello “ (Fall From Grace), heyecanlı bir okuma serüveni vaat eden polisiye bir roman. Nitekim, kapak tasarımında Daily Mail’in “Bir solukta okuyacağınız, sürprizlerle örülü  bir polisiye” yorumuna yer verilmiş. İngiliz gazetesi The Guardian da kitabın yazarını oluşturduğu kurgudan dolayı övmeyi ihmal etmemiş.

Ülkemizde Ephesus Yayınları tarafından okurlara ulaştırılacak romanı Türkçeye Ahmet Bora Pekiner çevirdi. Şafak Tahmaz editörlüğünde hazırlanan kitabın kapak tasarımı ise Selim Büyükgüner’e ait.

Roman, evli bir çiftin yaşadığı trajediyi aktarıyor okurlarına. Emeklilik haklarını kazandıktan sonra yaşadıkları Londra’yı bırakıp Dartmoor’da sakin bir hayatın içerisine yerleşen çift, ilk etapta mutlu bir yeni başlangıç yapmanın huzurunu paylaşır. Ancak bir süre sonra bu mutluluk yerini derin bir üzüntüye bırakır zira odun toplamak üzere evden çıkan erkek ortadan kaybolmuştur. Polise başvurulduktan ve herhangi bir sonuç alınamadıktan sonra konunun uzmanı bir dedektiften yardım istenir. Dedektif olayın üzerine gittiğinde hem kendini, hem de sevdiklerini tehlikeye attığını henüz bilmemektedir.

Yetkin kaynaklarca olumlu eleştiriler alan kitap, polisiye okurları için yeni bir serüven olarak değerlendirilebilir.

CEVAP VER