“Çırak”

ya da orijinal adı ile “Apprentice”, Singapur, Almanya ve Fransa yapımı bir dram türü filmi. Hapishanede geçen senaryolar arasındaki yerini alan film, Cuma günü itibariyle ülkemizdeki sinema salonlarında gösterime giriyor.

Filmin yönetmeni Boo Junfeng. Kendisi yönetmenliğin yanında senaryo ve repliklere de imza atmış. Müziklerde ise Alexander Zekke imzası var.

Oyuncu kadrosunun başlıca isimleri ise Fir Rahman, Wan Hanafi Su, Ahmad Mastura, Boon Pin Koh, Gerald Chew, Crispian Chan, Jerry Hoh, Prem John, Nickson Cheng, Sean Tobin, Ong Chao Hong, Marcus Mok ve Delon Tan.

Çırak

Özet:

Malezya’da deniz subayı olarak görev yapan Aiman, kız kardeşi Suhaila ile birlikte yaşamaktadır. Ülkenin en büyük hapishanesine tayin edildikten bir süre sonra burada çavuş olarak görev yapan Rahim ile tanışır. Rahim, ilgi çekici bir karakterdir ve onunla daha yakın bir ilişki kurmaya başlar. Her ikisi de birbirini sevmiştir ve bir süre sonra birlikte çalışmaya başlarlar. Fakat ortada Aiman’ın kız kardeşini sarsan garip bir tesadüf ve gerçeklik vardır: Rahim bir cellattır ve geçmişte babalarının idamını gerçekleştiren kişidir.

CEVAP VER