3 Hürel – Volume 2 (Plak)

İlk bakıldığında farklı çağrışımlara neden olabilir belki ama “3 Hürel” ismi Onur, Haldun ve Feridun Hürel kardeşlerin soyisminden geliyor. Müzik piyasasına 70’li yıllarda giren ve genel anlamda Anadolu Rock motifleriyle eserlerini icra eden grup, dönem dönem adını duyursa da, genel itibariyle hedeflediği başarıyı yakalayamadı. Müzik piyasasının popülariteye kaydığı zamanlarda geri çekilmek gibi duruşlar da sergileyerek takdir topladıkları da oldu.

3 Hürel-Volume 2-Plak-1

Üçü de Güzel Sanatlar mezunu olan ve sinema gibi sanatlara da büyük ilgisi olan grup üyelerinin en bilinen şarkılarının “Bir Sevmek Bin Defa Ölmek Demekmiş” olduğu söylenebilir. Ayrıca “Sevenler Ağlarmış” da en az bu şarkı kadar ilgi görmüştür.

“3 Hürel Volume 2”nin plak versiyonu, önümüzdeki günlerde yayınlanacak arşivlik çalışmalardan biri. Grubun hayranları için önemli olabilecek albümde toplam 12 şarkı bulunuyor.

İlk bölümde Ağlarsa Anam Ağlar, Ömür Biter Yol Bitmez, Sevenler Ağlarmış, Yara, Döner Dünya ve Ağıt isimli şarkılar yer alıyor.

İkinci bölümde ise Kol Bastı, Hoptirinom, Mutluluk Bizim Olsun, Canım Kurban, Gönül Sabreyle Sabreyle ve Küçük Yaramaz isimli eserlere yer verilmiş.

Albümdeki şarkıların tümünün söz ve müziğinin Feridun Hürel’e ait olduğunu da son olarak belirtelim.

CEVAP VER