Özgür Aydın – Mystic Blues

Alternatif türler müzikte farklı arayışlar içerisine girenler için güzel bir pınar. Ülkemizde popüler anlamda çok karşılık bulmasa da farklı ekoller sunan ve takipçi kitlesi edinmeyi başaran müzisyen sayısı da az değil. Hatta sayılarının her geçen yıl arttığını görmek de mutluluk verici. Bu kişiler arasında Özgür Aydın da var ve önümüzdeki hafta yayınlanacak “Mystic Blues” albümüyle müzikseverlerin karşısına çıkacak.

İnsanın kendi ile yabancılaşmasını önlemek ve yalnızlığını doldurmak amacıyla üretilmiş albümdeki eserler. Aynı zamanda bir yolculuk hissiyatı yaratan müziğin bu şarkılar eşliğinde gizem ve renklerle bezenmesi hedeflenmiş.

Albümdeki tüm eserleri kendi üreten Özgür Aydın, ayrıca kayıt aşamasındaki çalışmalarda da yine bizzat kendi görev almış. 6 aylık periyotlarda tamamlanan albümün kayıtları Antalya’da yapılmış.

Yapımcılığını Burak Demirsaran’ın yaptığı albüm, On Air etiketi taşıyor. Kapak tasarımında ise Zeynep Erol Aydın imzası var. Toplam 10 şarkı ile oluşturulan albüm, bu tarzın dinleyicileri için farklı bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Eserlerin hedeflediği etkileşimi yaratıp yaratmayacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.

CEVAP VER