Lüsid Rüya

Frederick Van Eden’in bilimsel olarak ortaya koyduğu “Lüsid Rüya”, deneyimleyebilen en ilginç eylemlerden biri. Kişinin gördüğü rüyanın farkında olması ve bunlara müdahale edebilmesine olanak sağlayan bir teknik Lüsid Rüya; üstelik öğrendikten sonra rüyanıza kaldığınız yerden devam edebilme imkanı veriyor.

Charlie Morley’in yazdığı, “Rüyalarınızda Bilinçli Olmak İçin Başlangıç Seviyesi Rehberi” alt başlıklı “Lüsid Rüya” kitabı, bu ilginç deneyime şahit olmak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyor.

Kitapta, rüyada bilinçli olabilmeyi sağlayan teknik ve ipuçları, konuyla ilgili uzmanların görüşleri, bu deneyimin yaşandığı vakalar, kişinin kendi kapasitesini kullanabilmesi için eğitici modüller ve farkındalık durumunun artırılması ile elde edilecek faydalar yer alıyor.

Rüyaları gizemli olmaktan çıkaracak bir hale getiren bu şaşırtıcı teknik, doğru bir şekilde uygulandığında gerçekten de farklı bir hayatı mümkün kılabilir. Bu kitap, konuya hakim kişilerden örnekler vermesi vesilesiyle doğru bir rehber olabilir.

Türkçeye Seda Yuvarlak’ın çevirdiği eser, Ganj Yayınları aracılığı ile bu hafta sonu itibariyle okurlarla buluşacak. Rüya deneyimini farklı bir hüviyete büründürmek isteyenlerin değerlendirebileceği bir kitap olarak gösterebiliriz eseri.

 

CEVAP VER