Korku Tüneli

Bu hafta vizyona girecek filmler arasında en ilgi çekici olanın “Korku Tüneli” olduğunu söyleyebiliriz. Bunun nedeni ise dört tane kısa filmin bir arada izlenebildiği bir deneyim yaşatıyor olması. Bir diğer nedeni de bu filmlerin dört ayrı kadın yönetmen tarafından çekilmesi. Korku türünün bu farklı örneği, meraklıları için değerlendirilebilir bir yapım.
Karyn Kusama, Jovanka Vuckovic, Annie Clark ve Roxanne Benjamin, sözünü ettiğimiz kadın yönetmenler. Senaryolarda da aynı isimler görev alıyor ve Jack Ketchum da senaryoya katkı koyan isim oldu.

Oyuncu kadrosunda Melanie Lynskey, Natalie Brown, Christina Kirk, Angela Trimbur, Breeda Wool, Mike Doyle, Peyton Kennedy, Peter DaCunha, Kyle Allen ve Ron Lea gibi isimler bulunuyor.

Yapımı oluşturan filmler ise “The Birthday Party”, “Her Only Living Son”, “The Box” ve “The Fall”. İlk film, eşi henüz ölmüş bir kadının, çok sürmeden oğluna doğum günü partisi hazırlamasını konu ediniyor. İkinci film oğlu hakkında şüpheleri olan bir annenin haklılığının ortaya çıkması anlatılıyor. Üçüncü film bir Jack Ketchum hikayesi uyarlaması ve bir çocuğun etkilendiği bir olayın ardından kendini aç bırakmaya başlamasını irdeliyor. Son filmde ise üniversite öğrencilerinin doğal ortamdaki yaşam mücadelelerine konuk oluyor izleyici.

 

CEVAP VER