Genco

Bu hafta vizyona girecek filmlerden biri olan Genco, Türk Sineması’nda çok rastlamadığımız bir tür olan fantastik öğeleri ile dikkat çekiyor. Yönetmeni Ali Kemal Çınar’ın yeni filmi olan dram, farklı bir sinema deneyimi yaşamak isteyen izleyiciler tarafından değerlendirilebilir.

Genco-en yeni filmler-2

Ali Kemal Çınar yönetmenliği dışında filmin senaryo ve kurgusu, görüntü yönetmenliği ve hatta oyunculuğunda da görev almış.

Filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise İhsan Şakar, Salih Demir ve Teymûr Evdikê.

Özet:

Henüz 5 yaşında bir çocukken, başka bir gezegenden gelen biri Ali Kemal’e süper güçler hediye etmiş ancak bunu kısıtlı bir şekilde yapmıştır. Sahip olduğu bu süper gücü insanlara iyilik etmek için kullanan Ali Kemal, gerçekte kim olduğunu gizler ve Genco ismini kullanmaya başlar. Aynı zamanda bir kostüm giymektedir ve bütün bunlara rağmen alay konusu olduğu durumlarla karşılaşır. Bu onun ruh halini olumsuz etkiler ve eve kapanmaya karar verir. O dönem içerisinde kapısını çalan Salih, daha önce olduğu gibi yine ona yardım etmesini ister. Sınırlı gücü ona yardım etmesine engel olsa da, Salih güçlerini geliştirmesi için ısrar eder ve ikisi birlikte bunun için harekete geçer.

CEVAP VER