Doru

          Ülke sinemasında animasyon türünün çok belirgin bir yükselişte olduğu söylenemese de, son yollarda dünyaca ilginin artması buradaki yapımcıları da etkiledi. Sadece çocukların değil yetişkinlerin de takip ettiği bu filmlerin yerli örneklerinden “Doru”, ekranlarda yerini aldığında çocuklar tarafından sevinçle karşılanmıştı. Bu kez sinema versiyonu ile karşımızda ve ünlü isimlerden oluşan seslendirme kadrosu ile de dikkat çekiyor.

Doru-en yeni çocuk filmleri-2

          Filmin yönetmenliğinde Can Soysal imzasını görüyoruz. Senaryo Gökhan Temel tarafından yazıldı. Müziklerde Güneş Özgeç ve Taylan Aygar görev yapmış.

Doru-en yeni çocuk filmleri-3

          Seslendirme oyunculuklarında ise sahne ve ekranlardan tanıdığımız popüler isimler yer almış. Bensu Soral, İbrahim Büyükak, Oğuzhan Koç, Eser Yenenler, Murat Dalkılıç, Esra Erol ve Hakan Baş, animasyon karakterlerine can veren isimler.

Özet:

          Bir vadide yer alan sürü içerisinde yaşayan Doru, kendisi gibi sürünün sakinlerinden olan Çenebaz ve Demirkır ile münakaşa eder. Orayı terk etmeye karar verir ve sürüden ayrılır. Sürüdeki arkadaşlarından Karatay da arkasından gelir ve birlikte yola koyulurlar. Yolculuk sırasında karşılaştıkları Seyis kardeşlerle birlikte arayışlarla ve hatta yarışlarla dolu bir serüvene atılırlar.

CEVAP VER