Spark: Bir Uzay Macerası

          ABD yapımı “Spark: Bir Uzay Macerası”, animasyon türünün yeni örneklerinden biri olarak bu hafta vizyona giriyor. Henüz yaz tatili yapmayanların ailece izleyebileceği bir film olarak da değerlendirmek mümkün.

Spark Bir Uzay Macerası-en yeni filmler-2

          Aaron Woodley’in yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosu da onun tarafından yazıldı. Müziklerse Robert Duncan’a ait.

Spark Bir Uzay Macerası-en yeni filmler-3

          Orijinal dublaj için rol alan başlıca isimlerse Jessica Biel, Hilary Swank, Susan Sarandon, Patrick Stewart, Jace Norman, Athena Karkanis, Alan C. Peterson, Ivan Sherry, Jason Deline ve Rob deLeeuw. Filmin yönetmeni Aaron Woodley de bu oyuncular arasına katılarak Floyd karakterini seslendirmiş.

Özet:

          General Zhong, uzun yıllar önce Bana Gezegeni’nin hakimiyetini almış ve burada yaşayanlara çeşitli baskılar uygulayarak herkesi mutsuz etmiştir. Tilki Vix, maymun Spark ve domuz Chank, onun baskısından bunalan gezegen sakinleri arasındadır. Bir zaman sonra onun dünyayı ele geçirmeyi hedeflediğini anlarlar. Zhong, eğer Kraken’e ulaşabilir ve onun kara delik yaratma yeteneğini kullanabilirse amacına ulaşacak ve sonsuz bir güç elde etmiş olacaktır. Bu üç kafadar güçlerini birleştirir ve uzayda yolculuğa çıkarlar. Bu sırada uzatın farklı bölgelerini ziyaret edecek ve aynı zamanda kökleri hakkında bilgi edinmeye başlayacaklardır.

CEVAP VER