Kuzeyin Derinliklerine Giden Dar Yol

          İlk yayınlandığı 2014 yılında Man Booker Ödülü alan ve başta The New York Times ile The Washington Post olmak üzere birçok yetkin yer tarafından yılın kitabı seçilen “Kuzeyin Derinliklerine Giden Dar Yol”, ülkemizde de yayına girdi. Konusu, kurgusu ve dili ile hem otoritelerden, hem de okurlardan tam not alan roman, okuma listesine alınabilecek kitaplardan.

          Romanın baş kahramanı Dorrigo Evans, bir cerrah ve İkinci Dünya Savaşı’nın gerçekleştiği yıllarda Japonlara esir düşüyor. Artık anılarının baskısı ve yoğunluğu ile baş başadır ve oldukça çalkantılı bir maziye sahiptir. Amcasının genç eşi ile yasak bir aşk yaşamıştır, askerlerini hayatta tutmak için mücadele ederken bir mektup alır ve bambaşka bir adama dönüşür.

          Kitap doğu ve batı, iyi ve kötü gibi birçok durum hakkında düşünmeye itiyor okurlarını. Suçluluk ile kahramanlığın aynı gövde içerisindeyken dışarıya nasıl yansıdığını aktarıyor bir bir.

          Richard Flanagan’ın büyük övgüler alarak dünya klasikleri arasında gösterilen bu eserini dilimize Kemal Küçükgedik çevirdi. Pegasus Yayınları tarafından basılan kitap, raflarda okuyucularını bekliyor.

CEVAP VER