Kurak

          Orijinal ismiyle “The Cry”, dilimizdeki ismiyle “Kurak” kelimenin tam anlamıyla ödül avcısı bir kitap olarak ün yapanlardan. Jane Harper’in kaleme aldığı, “Büyük Sırlarla Dolu Küçük Bir Kasabada Umutsuz Bir Arayış” alt başlığı ile yayınlanan kitabın aldığı ödüller dünya çapında prestije sahip. Ocak ayında Amazon tarafından “Ayın Kitabı” olarak seçildi. Victorian Premier Edebiyat ve Avustralya Kitap Endüstrisi “En İyi Kitap Ödülü”nü bu esere layık gördü. Ayrıca Indie Kitap’ın “En İyi Çıkış” ve “Yılın Kitabı” ödüllerinin adresi de bu roman oldu.

          Yaşanan şüpheli bir cinayetin ardından çok istemese de eski kasabasına dönen Aaron Falk’ın hikayesini konu ediyor roman. Soruşturmayı derinleştirdikten sonra mazide kalan yaraları da yeniden deşmiş oluyor ve çoğu zaman olduğu gibi bir sırla karşı karşıya kalıyor.

          Romanın dili ve işlediği Avustralya atmosferi otoritelerin büyük beğenisini kazandı. Yapılan yorumlarda yazarın bu başarıları özellikle vurgulandı.

          Pınar Polat’ın Türkçeye çevirdiği roman, İthaki Yayınları tarafından basıldı. Cinayet romanları ile haşır neşir olmayı sevenlerin etkilenebileceği bir kitap olarak önerebiliriz.

CEVAP VER