Keman Öğretmeni

          Brezilya yapımı bir dram ve müzik kategorisi eseri olan “Keman Öğretmeni” ya da orijinal adı ile “Tudo que Aprendemos Juntos” filmi, hoş vakit geçirmek isteyen izleyiciler için değerlendirilebilecek bir fırsat. Özellikle ABD ve Avrupa filmlerinin yoğun olarak hüküm sürdüğü piyasada alternatif olarak güzel bir seçim olabileceği söylenebilir.

Keman Öğretmeni-en yeni filmler-2

          Filmin yönetmeni Sérgio Machado. Antonio Ermirio de Moraes’in fikriyle projelendirilen filmin senaryosunda Maria Adelaide Amaral, Marcelo Gomes, Sérgio Machado ve Marta Nehring birlikte çalıştı. Müziklerde ise Alexandre Guerra ve Felipe de Souza imzası var.

Keman Öğretmeni-en yeni filmler-3

          Oyunculuklarda ise Lázaro Ramos, Kaique de Jesus, Elzio Vieira, Sandra Corveloni, Fernanda de Freitas, Hermes Baroli, Graça de Andrade ve Thogun Teixeira başlıca rolleri paylaşan isimler.

Özet:

          Bir müzik öğretmeni, Brezilya’daki en belalı ve suçla özdeşleşmiş mahallelerden birindeki lisede göreve başlar. Aslında hayatındaki en büyük hedefi senfoni orkestrasına girmektir fakat sürekli başarısızlıklar yaşamış ve kendini buraya atmıştır. Bu zor ortamda müzik yapmak pek olası görünmezken zamanla onun da, lisedekilerin de hayatında çarpıcı değişiklikler olmaya başlar.

CEVAP VER