Tam Gaz

Tam Gaz

          Bayram tatilinde vaktinin bir kısmını sinemaya ayırmayı düşünenler için bu hafta epey bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Ağırlıklı olarak gerilim filmleri vizyona girmiş olsa da “Tam Gaz” ya da orijinal ismiyle “Baby Driver” aksiyon ve polisiyenin bir arada olduğu bir yapım. Türün meraklıları tarafından tercih edilebilecek nitelikte bir film olduğunu söyleyebiliriz.

          İngiltere yapımı film, yönetmeni Edgar Wright’in ABD’de çektiği ilk film olarak da kayıtlara geçti. Ayrıca “Blue Song” isimli klipten esinlenilerek oluşturulduğunu da belirtmek gerek.

          Filmin senaryosu da Edgar Right tarafından yazıldı. Müziklerde ise Steven Price imzası var. Oyuncu kadrosunda en dikkat çeken isim, dünyaca ünlü aktör Kevin Spacey. Diğer oyunculuklarda ise Ansel Elgort, Lily James, Jon Bernthal, Eiza Gonzalez, Jamie Foxx, Jon Hamm, Brogan Hall ve Flea gibi isimler yer alıyor.

Özet:

          Yaşına tezat bir şekilde oldukça tecrübeli bir şoför olan ve lakabını bundan alan Baby, banka soygunu gerçekleştirenlerin kaçması için yardımcı olmaktadır. Bir gün yine bu işi yaparken bir çete liderinin grubuna katılmak zorunda kalır. Bu suç grubu başarısız bir soygun girişiminin ardından kaçmaya başlar ve Baby birden fazla kişi tarafından takibe alınmıştır.