O Şarkıdaki Kız Benim

          Chris Russell’in kaleme aldığı “O Şarkıdaki Kız Benim”, başlığı ile epey dikkat çeken bir roman. İçeriğinde hemen herkesin ilgi alanına giren aşk, aile, arkadaşlık ve yine romanlarda en çok kullanılan davranış şekillerinden ihanete yer vererek cazibesini artırıyor. Üstelik bütün bunları popüler kültürün en çok beslendiği alanlardan biri olan müzik ve sahneler etrafında işliyor.

          Ortalama bir günlük hayat çerçevesinde yaşayan Charlie Bloom karakteri etrafında gelişiyor roman. Bir fotoğraf çekimi için Fire&Lights grubu ile anlaşıyor Charlie. Dört erkek müzisyen tarafından oluşturulan grup, ondan sahne arkasında fotoğraf çekimi yapmasını istiyor. Fakat hemen her müzik grubu içerisinde yaşanan anlaşmazlıklar bu grup içerisinde de mevcut ve o da kendini bu tartışmaların içerisinde buluyor. İki grup üyesinin haklılığı konusunda gel-git yaşarken, bir anda hiç ummadığı bir gizemle baş başa kalıyor. Grubun yazdığı sözlerde hayret uyandıran bir gerçeğin saklı olduğunu fark ediyor birdenbire.

          Romanı çekici yapan detaylardan biri de oldukça çarpıcı bir finale sahip olması. Aytül Vatansever’in çevirdiği roman, Eksik Parça Yayınları’nın genç kategorisinde yayınladığı bir eser.

CEVAP VER