Mektup – Üstün Dökmen

          Üstün Dökmen, uzun yıllardır her yaştan insana hayat hakkında öneriler sunan bir profesör. Aynı zamanda birçok insanın eserlerinden yararlandığı Doğan Cüceloğlu’nun öğrencisi. Verdiği derslerin dışında televizyonda yayınlanan “Üstün Dökmen’le Küçük Şeyler” programında geniş kitlelerle buluştu. Yazdığı kitaplar arasında “İletişim Çatışmaları ve Empati” hala en çok ilgi görenler arasında ve yeni kitapları ile özellikle iletişim konusunda toplumumuza yardımcı olmaya devam ediyor.

          Bu kez farklı bir kategorideki eseriyle, “Mektup” adlı romanıyla okurlarına ulaşıyor Üstün Dökmen. Uzak bir köyde yolu kesişen Mirza Emir ve Yusuf karakterleri üzerinden ilerliyor roman. Uzak ya da yakın her yerde insanları yakalayan aşk, onları burada buluyor ve biri Gül, diğeri ise Yıldız’a aşık oluyor.

          Romanın teması sadece aşk değil. Alt teması hırs ve içi boş inançların insanın kendine ve etrafındakilere yaptığı kötülükleri işliyor. Bunlardan çıkan kıvılcımların meydana getirdiği yangınları resmediyor bir yandan da.

          Doğan Kitap tarafından yayınlanan roman, “Ne yazdığı değil, ne okuduğundur önemli olan” mesajı ile okurlarını bekliyor.

CEVAP VER