2:22

          Bu hafta vizyona girecek olan “2:22”, gerilim türünün son örneklerinden. ABD yapımı filmin çekimleri yine ABD ve Avustralya’da yapıldı. Fragmanlarının yayınlanmasından sonra türün meraklıları tarafından merakla beklenmeye başlandı.

          Filmin yönetmeni Paul Currie. Senaryoda Nathan Parker ve Todd Stein birlikte çalıştı. Müziklerde ise Lisa Gerrard imzası var.

2-22-en yeni filmler-2

          Oyuncu kadrosunun başlıca rollerinde Teresa Palmer, Michiel Huisman, Sam Reid, Maeve Dermody, John Waters, Kerry Armstrong, Marisa Lamonica, Jessica Clarke, Richard Davies, Simone Kessell ve Carma Sharon gibi isimler var.

Özet:

          ABD’nin New York şehrinde hava trafiği kontrol merkezinde görev yapan Dylan Branson, günün birinde saatler 2:22’yi gösterirken geçici bir körlük yaşar. Bunun nedeni ise gözlerine gelen bir ışık hüzmesidir. İki uçağın çarpışmasına ramak kalınan bu olayın ardından mesleği ve hayatı darmadağın olur. Üstelik aynı olay her gün aynı saat ve dakikada yeniden gerçekleşmektedir. Grand Central Terminali’nde olayı araştırırken Sarah ile tanışır. Sarah, uçaklardan birinde bulunan yolculardan biridir. Bu tanışıklıktan itibaren hayatı ve mesleği ile ilgili yeni gelişmelerle baş başa kalacaktır.

CEVAP VER