Transformers 5: Son Şövalye

          Aksiyon ve bilimkurgu kategorisinin gözdelerinden Transformers’in merakla beklenen son filmi “Transformers 5: Son Şövalye” bu hafta itibariyle vizyona girdi.

          Film, bugüne dek çekilen Transformers projeleri içerisinde en çok bütçe harcanan film oldu. Filmde epilepsi hastası bir köpeğin de rol alıyor olması projeyi farklı kılan detaylardan biri oldu. Bunda filmin yönetmeninin köpeklere olan aşırı sevgisi en büyük neden oldu.

          Yönetmenlik koltuğunda Michael Bay’in oturduğu film tam 4 kişiden oluşan bir senaryo ekibi tarafından yazıldı. Bu kişiler ise Art Marcum, Matt Holloway, Ken Nolan ve Akiva Goldsman. Müziklerse Steve Jablonsky’e ait.

          Oyuncu kadrosunda gördüğümüz başlıca isimlerse Mark Wahlberg, Isabela Moner, Anthony Hopkins, Laura Haddock, Stanley Tucci, Santiago Cabrera, Josh Duhame, Jerrod Carmichael ve Liam Garrigan.

Özet:

          Transformers ve insanların savaşında, geleceği tehlikelerden arındırabilmek için geçmişin sırlarını çözmek gerekmektedir. Bunun için de Transformers’in gizli kalmış geçmişine uzanma ihtiyacı doğar. Cade Yeager Bumblebee, bir lord ve profesörden oluşan ekip, dünyanın geleceği için kolları sıvar ve harekete geçer.

CEVAP VER