Lady Macbeth

          Önümüzdeki hafta vizyona girecek filmler içerisindeki “Lady Macbeth”, dram ve tarih dolu içeriğiyle ünlü bir roman uyarlaması. Nikolai Leskov tarafından yazılan “Lady Macbeth of the Mtsensk” romanından sinemaya aktarılan film, türün meraklıları açısından göz dolduracak nitelikte bir eser. İngiltere yapımı film, aldığı ödüllerle henüz vizyona girmeden adından söz ettirmeyi başardı.

Lady Macbeth-en yeni filmler-2

          2016 Selanik Fipresci, 2016 San Sebastian Fipresci ve 2016 Les Arcs Cineuropa ödüllerini kazanan film, yine 2016 Zürih Eleştirmenleri Seçimi’nde mansiyon alarak sinema çevrelerinde kendini kabul ettirdi.

          Filmin yönetmeni William Oldroyd. Senaryoda Alice Birch görev alırken, müziklerde ise Dan Jones imzası var.

Lady Macbeth-en yeni filmler-3

          Oyuncu kadrosunun başlıca isimlerinde ise Florence Pugh, Cosmo Jarvis, Paul Hilton, Naomi Ackie, Christopher Fairbank, Anton Palmer, Golda Rosheuvel, Rebecca Manley, Fleur Houdijk ve Cliff Burnett gibi oyuncular rol aldı.

          Hikayesi 19. yüzyılda geçen filmde, bir genç kızın dramatik yaşamı konu ediliyor. Çok genç denecek bir yaşta kendinden oldukça büyük bir adamla evlendirilen karakterin iç burkan hikayesini bugünün gözüyle izleme fırsatı buluyor izleyici.

CEVAP VER