Jehan Barbur – Selvi Boylum Al Yazmalım

          “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi çıktığı dönemde sinema izleyicilerini derinden etkilemiş ve gözyaşlarına boğmuş bir filmdi. Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın edindikleri şöhrette büyük payı olan film, birçok kişi tarafından hala tekrar tekrar ve bıkılmadan izlenen filmler arasında üst sıralardadır. Filmin hafızalarda yer etmesinin bir diğer sebebi ise bugün neredeyse efsane olan müziğidir. Cahit Berkay’ın bu unutulmaz bestesi hiç umulmadık yerlerde bile karşımıza çıkar. Tekrar gündeme gelmesi ise yine hüzünlü şarkıların yorumcusu Jehan Barbur sayesinde oldu. Kendi tarzı ve sözlerini besteyle birleştiren sanatçı, son albümünün en ilgiyle karşılanan eserlerinden birini yaratmış durumda.

          Şarkı, geçtiğimiz günlerde kliplendi ve ekranlarda dönmeye başladı. Onur Mehame’nin yönetmenliğini üstlendiği klip beğeniyle karşılandı.

          Yine aynı adlı filmin görüntülerinin kullanıldığı klipte ayrıca Jehan Barbur da oyuncu olarak rol alıyor. Filmin yayınlanmasının ardından koca bir 40 yıl geçmesine rağmen aynı hisleri duyumsatabiliyor eser. Bu da yılların kaliteli sanat eserlerini unutturmak bir yana, demli ve daha özel hale getirmek gibi bir işlevi olduğunu düşündürüyor.

CEVAP VER