Dağların Ardında

          Haftanın filmlerinden “Dağların Ardında” ya da orijinal ismiyle “Tramontane”, yapımcılığında dört ülkenin pay sahibi olmasıyla dikkat çekiyor. Lübnan, Fransa, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri yapımı film, dram türünün yeni örneklerinden. Geçtiğimiz yıl Cannes Eleştirmenler Haftası seçkisi içerisinde yer alarak da adından söz ettirmeyi başarmıştı.

Dağların-Ardında-en-yeni-filmler-2

          Filmin yönetmeni Vatche Boulghourjian, aynı zamanda senaryoyu da üstlenen isim. Cynthia Zaven ise müziklerde görev alan isim oldu.

Dağların Ardında-en yeni filmler-3

          Oyunculuklarda ise Barakat Jabbour, Julia Kassar, Michel Adabashi, Toufic Barakat, Nassim Khodr, Abidou Bacha, Odette Makhlouf, Georges Diab, Sajed Amer ve Raymond Haddouni başlıca oyunculukları paylaşıyor.

Özet:

          Görme engelli bir müzisyen olan Rabih, doğumu ile ilgili arşiv ve kayıtları bulmak istemektedir. Bu amaçla Lübnan’ın farklı yerlerinde yaşayan insanlarla tanışır ve onların hayat hikayelerini dinler. Anlatılanlar karşısında kafasındaki sorular daha da artmıştır. Kendi kökenlerine dair sorular ve cevaplarla baş başadır. Tüm bunları düşündüğünde, kendini bir boşluk içerisinde görmeye başlar. Çünkü karşılaştığı insanların hiçbiri kendi öykülerini tam anlamı ile anlatamamaktadır.

CEVAP VER