Sarı Sıcak

          Sezonun ödüllü Türk yapımlarından “Sarı Sıcak”, Cuma günü itibariyle seyircisine kavuştu. Uluslararası prömiyer için Moskova Uluslararası Film Festivali’nin seçildiği yapım, İstanbul Film Festivali kapsamında aldığı ödüllerle de adından söz ettirmeyi başardı.

Sarı Sıcak-en yeni filmler-2

          Film, Altın Lale’de En İyi Film ödülünü kazandı. Ayrıca En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu ve En İyi Erkek Oyuncu dallarında da ödüllere layık görülerek başarısını perçinledi.

Sarı Sıcak-en yeni filmler-3

          Yönetmenlik koltuğunda Fikret Reyhan’ın oturduğu filmin senaryosu da bu isim tarafından kotarıldı. Ödüllü görüntü yönetmeni ise Marton Miklauzic. Oyuncu kadrosundaki başlıca isimlerse Aytaç Uşun, Mehmet Özgür, Cem Zeynel Kılıç, Akan Atakan ve Tarık Köksal.

Özet:

          Sanayinin tüm dünya ve ülkede gelişmesinin yan etkilerinden biri olarak çiftçiliğin geriye düştüğü bu dönemde, İbrahim yine de bu mesleği devam ettirmekte kararlıdır. Ekip biçtikleri tarla fabrikalarla çevrelenmiş, fakat buna rağmen satış taleplerine karşı çıkmıştır. Otoriter bir babası ve fikirlerinin uyuşmadığı kardeşleri vardır ama o her şeye rağmen hayallerini gerçekleştirme çabasındadır. Bu uğurda çoğu kişi için riskli olarak nitelendirilecek işlere kalkışır. Fakat elbette ki istediğine ulaşırken önüne türlü engeller çıkacaktır.

CEVAP VER