Berlin Sendromu

          Bu hafta vizyona girecek filmler arasında en merakla beklenenlerden biri de “Berlin Sendromu” olarak görünüyor. Avustralya yapımı film bir gerilim türü örneği ve mimari, edebiyat gibi alt metinleri ile daha derin bir hikaye anlatıyor izleyicilerine.

          Filmin yönetmenliğini kadın yönetmen Cate Shortland üstlenmiş. Senaryoda Shaun Grant, müziklerde ise Bryony Marks imzası var.

          Oyuncu kadrosunda başlıca rolleri Teresa Palmer, Max Riemelt, Matthias Habich, Emma Bading, Elmira Bahrami, Christoph Franken, Lucie Aron, Nassim Avat, Malin Steffen, Morgane Ferru, Thuso Lekwape, Mascha Wolf ve Lara Marie Müller gibi oyuncular paylaşıyor.

Özet:

          Clare, Avustralya’da yaşayan bir foto muhabiridir. Almanya’nın Sovyet mimarisindeki yapıları ilgisini çekmektedir ve bu nedenle ülkenin Berlin şehrine gider. Amacı bir yandan da tatil yapmaktır. Burada zaman geçirirken Andi isimli biriyle tanışır. Andi bir okulda İngilizce öğretmenidir ve kısa sürede ikisi de birbirlerinden hoşlanır. Baş başa oldukları bir gece tutku ve romantizm dolu saatler geçirirler ancak sabah olduğunda Andi evde yoktur ve kapı da Clare’nin üzerine kilitlenmiştir. Başlangıçta olumsuz düşünmese de, bunun hiç masum bir durum olmadığı ortaya çıkacaktır.

CEVAP VER